Supermusic (SK) 29.12.2008

Debutové cd Jana Vytáska pokřtí Peter Freestone, bývalý osobní tajemník a přítel opravdové legendy – Freddieho Mercuryho

Dlouho ohlašované cd je na světě a jako takové si zaslouží křest. Ve vysílání TV se objevil už i videoklip k písni „Shine Through The Night“ a chystá se i live video k české „Přísahám“. Album Lost And Found zpěváka a skladatele Jana Vytáska se nese v pop-rockové linii a nezapře Honzovy idoly Paula McCartneyho, Bryana Adamse, či Bon Jovi. Kolem křestu alba se ale vznáší i jiná legenda, která patří mezi další skupiny, které Honzu už od dětství ovlivnily – Queen. Jako fanoušek byl několikrát osloven k účinkování na různých vzpomínkových akcích a díky tomu se několikráte setkal i s osobním tajemníkem a přítelem Freddieho Mercuryho, Peterem Freestonem. Poprvé se pozdravili, podruhé prohodili pár slov a potřetí absolvovali společnou cestu do Maďarska, kde oba účinkovali, a při které se spřátelili. A když se Jan rozhodoval koho oslovit jako kmotra, byl Peter tou nejlepší možností. „Peter mě napadl téměř ihned. Protože album jsou moje příběhy a je opravdové, chtěl jsem někoho opravdového. Ne nafouklou marketingovou bublinu a celebritu „po česku“, ale někoho, kdo opravdu ví, o čem to je a kdo není jen fingovaný přítel pro účely promotion. Peter rozumí bohémské duši a opravdu ví, o čem to je. Našli jsme mnoho společného. Takže jsem moc rád, že to přijal a pro mě je to čest.“ říká Jan Vytásek, který na album napsal anglické i české skladby.

A proč angličtina? „Protože mám rád cestování a živé koncerty a nejen že je mi angličtina vedle češtiny vlastní, ale rád hraju i v zahraničí a na to je prostě angličtina nejlepší. Ale protože jsme v Čechách, chci aby posluchači měli na albu některé skladby i v češtině. Na českou verzi cd už nezbyly peníze, ale kdo ví. Většinu textů mám napsanou i v češtině, takže třeba se brzy dohodneme s někým, kdo podpoří vydání české verze“.

Křest se koná 19.1.2009 a Honza se svojí kapelou Blackbirds tam předvedou skladby z nového cd naživo a přidají i některé oblíbené covery. Těšit se můžete i na další kmotry – Janka Ledeckého (pokud nebude v zahraničí s Hamletem), Marcelu Březinovou, Martina France a jako bonbónek který vznikl vlastně náhodou – Petra Jandu. Takže pokud by jste se chtěli zúčastnit této nevšední párty, sledujte pozorně webovky https://www.janvytasek.com.

Leave a Comment