Mé projekty

Jan Vytásek  (JVB)

Solo nebo s doprovodnou skupinou Blackbirds – v této sestavě na svých veřejných koncertech hraji vlastní skladby z autorských alb v češtině (a pár v angličtině) a k tomu zařadím své oblíbené coververze světových hitů. Většinou to jsou kavárny, malé kluby nebo městské slavnosti.

Na soukromých párty hraji více populárních coververzí a sem tam zařadím i nějakou ze svých známějších písní. Vystupuji s kapelou, v triu, s pianistou, při kratších vstupech i s halfplaybackem, ale mnohem raději s kytarou či pianem.
To je – stejně jako složení repertoáru – na dohodě s pořadatelem.
Soukromé akce ustupují pomalu do pozadí, a rozhodně už nehrajeme 14 svateb za sezónu, jako v minulých dobách.
Stávají se tak ale pro novomanžele možná tím více „exluzivní“.


4 Rockeři (4R)

Projekt pořadatele Pavla Malínského, který sdružuje 4 rockové zpěváky Jirku Zonygu, Milana Devinna, Leonou Šenkovou a mě. Jako stálého hosta máme operní divu Moniku Sommerovou. V repertoáru jsou světové hity z různých žánrů převedené do rockového kabátu. Vznikla tak neobyčejná sestava zpěváků a osobností, které jsou odlišné, různě pestré, ale krásně k sobě zapadají a tvoří dohromady dokonalé, originální hudební těleso.
www.4rockeri.cz


Queenmania (QM)

„Co dělá Adam Lambert, Marc Martel nebo Jordan Trey? Knírek a žlutou bundu nemají…to patří Freddiemu“

Kapelník a kytarista Zdeněk Šulc mě oslovil v lednu 2024 a s kapelou se známe od roku 2001, kdy jsme nárazově spolupracovali. Můj vztah k hudbě Queen je vřelý a má dlouhou historii. Na rozdíl od některých kolegů se – při vší úctě – nepovažuji za imitátora ani za reinkarnaci, ale především za fanouška. Proto na koncertech čekejte Honzu Vytáska, hudebníka se svojí pozicí a tváří, který, jako vedlejší projekt, také s pokorou a respektem jako člen souboru interpretuje hudbu velkých Queen. S kapelou, která objela Evropu a vznikla už v roce 1992. Nic víc, a nic míň


Koncert bez hranic  (KBH)

V repertoáru mám stovky různé hudby, kterou jsem za léta vstřebal od popu po belcantovou klasiku, kterou si připomínám občas na koncertech o Vánočních svátcích. Sem tam si střihnu i nějakou – převážně zahraniční – muzikálovou klasiku. Koncert bez hranic pořadatele Pavla Malínského tyto výlety podporuje a talentovaná kolegyně, sopranistka Monika Sommerová je krásný bonus.


Queenheart  (QH)

Spíše než kapela je Queenheart koncertní program hitů britské legendy (i proto v ní poznáte členy Blackbirds). Zatímco jinde kombinujeme, Queenheart je čistě o tvorbě skupiny Queen. S tímto repertoárem mám dlouhou historii, která sahá až pomalu do minulého století a není náhodou, že kmotrem mého prvního autorského debutového alba se stal už v roce 2009 Freddieho osobní tajemník pan Peter Freestone. Queenheart není kariéra ani imitace, ale srdcovka, mládí a hold skvělé hudbě Queen a jejím fanouškům. Odpremiérovali jsme 15.8.23. Od té doby hrajeme pro vytížení všech členů spíše pro radost a velmi nárazově.