Jan Vytásek & Blackbirds - soukromé a firemní akce | Jan Vytásek

Svatby, soukromé a firemní akce

Jan Vytásek & Blackbirds                       

(for English click here)

Motto: “Vypadáme dobře, hrajeme skvěle, bavíme lidi…”

Působení Jana Vytáska a jeho doprovodné skupiny Blackbirds zahrnuje jak festivaly a kluby s autorskou hudbou (skvělé recenze Music Nashville, USA a dalších, několik ocenění ČR i zahraničí) tak soukromé, či firemní akce se zásobou coververzí. Honza je známý i svojí skvělou interpretací klasičtějšího repertoáru a pop-rockových coververzí (viz bio), např. dříve i Beatles a později Queen. Není proto náhodou, že jej coby kmotr debutového alba podpořil asistent samotného Freddieho Mercuryho, Peter Freestone, dále ikony Petr Janda či Michal Horáček a další, byl hostem českých i zahraničních akcí a je vyhledávaným eventovým interpretem. Můžete jej  mít “jen pro sebe” i na Vaší soukromé akci nebo firemním večírku! Díky charismatickému přednesu, rozsahu a osobité interpretaci patří mezi jeho stálice coververze ikon pop-rockové klasiky, které málokdy najdete v playlistu běžných večírkových kapel. Neváhejte!


Z listu eventových agentur:

Honza je fenomenální zpěvák s neuvěřitelným rozsahem, a proto Vám bez problému může zazpívat Vaši oblíbenou hitovku v originální tónině a s náležitě věrným přednesem. Slyšet jeho interpretaci například Freddieho Mercuryho (Queen) je opravdový zážitek. Je to zpěvák podobného ražení jako Bryan Adams, čili drsný rocker s romantickou duší. A navíc chlap jako hora s energií na rozdávání.
– z webu agentury PartyLeaders

V Honzově hlasu se potkává rockový drive spolu s melodickou kantilénou. Toto vysvětluje jeho schopnost interpretace peprných rockových klasik stejně jako jemnějších baladických poloh.
– z webu agentury Tune The Spoon


Typy vystoupení:

Kapela
Složení: zpěv, akustická kytara, piano | sólová kytara, zpěv | basa | bicí

Kapela – akustická verze
– pro menší prostor, kde se bojíte se hluku bicích a elektrických kytar. Bicí vezmeme menší, popřípadě stále populárnější cajon, a místo elektrických kytar vezmeme akustické. Poslechněte si audioukázku nebo mrkněte na video ukázku:

Duo
Zpěvák s doprovodem kytaristy. Vhodné pro kratší, hostující vystoupení

Solo s kytarou nebo “halfplayback
Model, kdy zpěvák zpívá a hraje živě a hudební doprovod kapely běží ze záznamu), vhodný pro hostující hudební vstup 10-30 min. Tato varianta vyžaduje místního zvukaře a je nenáročná na přípravu.


“Vytyho jukebox” – repertoár a videoukázky na párty

  Queen  Somebody To Love
Christina Perri  A Thousand Years
Aha Take On Me
Wet Wet Wet  Love Is All Around
Queen  We Are The Champions
  Foreigner  I Wanna Know What Love Is
  Soulsister  The Way To Your Heart
  Bryan Adams  Summer Of ’69
  Jan Vytásek  Shine Through The Night
 Blue Effect Slunečný hrob
 Soul Asylum Runaway Train
  Jan Vytásek  Zadaná
  Jan Vytásek  Lady M  (official video)
Jan Vytásek  Lost And Found
Cat Stevens/Mr.Big  Wild World
  Queen  Love Of My Life
Louis Armstrong/Rod Stewart What A Wonderful World
David Koller  Chci zas´ v Tobě spát
Bryan Adams
  Heaven
Chuck Berry  You Never Can Tell
Roy Orbison
  You Got It
Robbie Williams
  Angels
Elvis Presley
  That’s All Right Mamma
The Beatles
  I Saw Her Standing There
Mike And The Mechanics
  Over My Shoulder
Roy Orbison
  Pretty Woman
Shocking Blue  
Venus
John Lennon  Imagine
Burt Bacharach
 Raindrops Keep Falling On My Head
John Denver 
Annie’s Song
  Tom Petty & Heartbreakers  Learning To Fly  (verze akustické trio)

Queen  Crazy Little Thing Called Love
  Creedence Clearwater Revival  
Proud Mary (verze akustické trio)
Morcheeba  
Rome Wasn’t Built In A Day
Tom Jones  
Sex Bomb
Joe Cocker 
You Can Leave Your Hat On
Friends Theme – The Rembrandts  
I’ll Be There For You
  Bruce Springsteen/Patti Smith  
Because The Night

  Jan Vytásek  Angelina
The Monkees
 I’m A Believer
Bryan Adams 
 Run To You
Doobie Brothers  Long Train Running
The Beatles  Here Comes The Sun
Benny E. King  Stand By Me
The Animals  The House Of Rising Sun
  R.Orbison/C.Lauper  I Drove All Night

  Jan Vytásek  Přísahám /I Swear To You
  Bryan Adams 
 Everything I Do I Do It For You
Oasis  
Wonderwall
Bonnie Tyler/Rod Stewart 
It’s A Heartache
Tom Petty & The Heartbreakers 
Free Falling
Tom Petty & The Heartbreakers  I Won´t Back Down
Creedence Clearwater Revival  
Have You Ever Seen The Rain

Lou Reed  
Perfect Day

Pozn.: Toliko k výběru repertoáru kapely. Honza má ale v zásobě sám desítky, stovky věcí, např. od Beatles, Bryana Adamse, Bon Jovi, Queen, Creedence Clearwater Revival, no prostě rockových klasik a na požádání může popřípadě zahrát některé sám s kytarou!
  Podívejte se na Honzův YouTube Profil!
  sledujte web stránky
  sledujte facebook


Chcete se nezávazně zeptat?
Pište prosím na e-mail: blackbirdmusic@centrum.cz


Někteří ze spokojených pořadatelů a klientů:

Adidas
Albert
Allen And Overy
Amgen
Angelo – Vienna Group Hotels
Assist, spol. s r. o.
Aquapalace Praha
Aquatherm
Asklepion
Baumatic
Benátská noc
Biathlon Jablonec
Carpathia Festival (PL)
CCL
Clarion
COMN
Creative Weddings, s.r.o.
ČNB
ČSOB
DAF
DEK a.s.
Dell
Den Železnice Brno
DHL
Diplomat Praha – Vienna Group Hotels
Electrolux
Festival Soundtrack Poděbrady
Festo
FK Baumit Jablonec
GEP, s.r.o.
Grassroots
Guarant
Harley Davidson Šalamounka
Ikea
Incoming Praha
JamRock Žamberk
Kare Café
Kärcher
Knauf
La Terrase
Lesy ČR
Lindt
Linet
Manažérská akademie Beroun
Městské slavnosti Čáslav
Hilton Praha
Mish Mash
Mountfield HK
Next Level
Nikon.cz
NN pojišťovna
OK Systems
Olympijský park Lipno
OMW
PilatusKeller, Hergiswill (SWI)
Pojišťovna ABC
PPM
PPM Brno
Pražská Křižovatka
Price Water Company
Quix Praha
Rhapsody Praha
Roch
Servier
Slavie Praha
Sparta Praha
Spořitelna Praha
SPŠ Jihlava
ŠKODA AUTO
Škofin
TV Nova
Vaillant
Vinotéka Palavín
Vista Dolní Morava
Vítkovice Holding
Westin Bellevue Dresden
Wedding Factory
White Agency
Worwerk, a.s.
Wüstenrot
Zátiší Group

… a další desítky, možná už stovky spokojených svatebčanů, kterým jsme zpříjemnili jejich velký den, či maturitní večírky a soukromé oslavy


OBECNĚ POKLÁDANÉ OTÁZKY – ABY VAŠE AKCE PROBĚHLA CO NEJVÍCE K OBOUSTRANNÉ POHODĚ A SPOKOJENOSTI – ANEB JAK SI NEZKAZIT SVATBU, SOUKROMÝ ČI FIREMNÍ VEČÍREK
– berte prosím jako pár poznatků, doporučení z mnohaleté zkušenosti:

Prostor: Pořadatelé, prosím pamatujte, že minimální potřebný prostor pro kapelu je ideálně 6×4 a minimálně 4x3m v zastřešeném prostoru a s pevnou podlážkou (na zemi vede hodně elektřiny). Do menšího prostoru se i při nejlepší vůli nevejdeme.

Pozor na noční klid: Prosím ověřte si, zda-li je na místě možné hrát po 22.00. Správci či majitelé Vám občas, aby nepřišli o zakázku, vše odsouhlasí, ale pak nedodržují. Není příjemné kapele a především návštěvníkům akce, když v posledních setech, kdy atmosféra vrcholí, chodí kolem vynervovaný vedoucí objektu, každému vypráví, že on je majitel, že on tu rozhoduje a chce kapelu ztišit na minimum, čímž “spadne řemen”.  A místo kapely jsou slyšet především bicí, které se nedají ztišit, protože jsou akustické… Hrajeme přiměřeně místu, přizpůsobíme se, ale chceme především, abyste si to užili a nikdo nekazil večírek v tom nejlepším!

Hlasitost: Hosty a především seniory, kteří si chtějí povídat, prosím neusazujte před reproduktor :). První sety jsou jemné, seznamovací a počítají s tím, že si hosté chtějí povídat. Nejsme sice metalová kapela, ale přeci jen nejsme ani jazzové trio, postupně přidáváme na intenzitě a víme, že starší posluchači jsou i na menší hlasitost citlivější. Ani spící mimino v kočárku není nejideálnější nápad 🙂

Délka produkce: Agentury Vám mohou nabízet 6 bloků po 30 minutách s pocitem, že takhle to vypadá, že dostanete víc. To je ale hloupost. Berte to tak, že 3 písně trvá, než si hosté zaregistrují kapelu a přijdou na parket. Protancují 3-4 písničky a kapela pak oznámí půlhodinovou pauzu? A v dalším setu to samé. Proto my nabízíme 3×45 nebo 4×45 min. V prvním setu se navzájem “oťukáváme”, lidé si uvědomí, že začala kapela, na svatbách proběhnou první tance a podobně. Ve druhém zkusíme, jestli chcete tančit, či se bavit více. A 3. a 4. set náleží těm největším peckám. Zvláště proto je nezbytné nezkazit zábavu požadavkem na noční klid a utlumením kapely o 70% 🙂

Od kdy do kdy: Ze zkušenosti víme, že po obřadu a odpoledni se lidé sejdou u stolu a chtějí si povídat. Dejte jim alespoň hodinu, dvě na povídání. Kapelu poté přivítají s větším nadšením. Bývá lepší udělat hudební vstupy 3×45 (popřípadě 4×45) v pozdější době (cca 20-21.00) kdy už lidé chtějí tančit a bavit se. Navíc vědomí toho, že kapela tam není celý den k dispozici je podvědomě donutí si jí více užít. Je to na vás a vašem programu, ale za nás ideálně doporučení cca 19-23.00 🙂

Písně na přání (platí pro svatby): Obecně písně na přání nehrajeme. Rádi Vám jí ale pustíme z naší aparatury pokud si jí přinesete na flash disku nebo nám jí pošlete s předstihem e-mailem!

Hraní ve venkovních prostorách: Rádi Vám zahrajeme venku. V létě chtějí být lidé – alespoň zpočátku – venku a ne uvnitř s kapelou a mají zbytečné dilema. Pamatujte ale, že na podiu je drahé vybavení, kterému nedělá dobře déšť. Proto musíme být vždy alespoň pod střechou párty stanu, verandy, ve dveřích stavení či jiného štítu před deštěm (ne, slunečníky Radegast, či Gambrinus vážně nestačí :). I proto je v letním období při variantě uvnitř lepší program kapely směřovat k pozdějšímu času.

Přesuny: Pokud je předem dohodnuté hraní uvnitř a Vy to chcete na místě změnit, je to ok. Ale pokud se ochladí či začne pršet, není časově možné vybavení přesouvat a znovu zapojovat. Navíc je to nepříjemné přerušení běhu večera pro Vás i pro nás.

Prodlevy (platí pro svatby): Jasně, je to svatba a každý chce mít proslov, či připravit bohatou tombolu a zábavné vložky. Ale prosím, zkuste zorganizovat program tak, aby se vložky střídaly s kapelou, protože Vás nechceme ošidit a chceme odehrát program v dohodnuté délce. Zároveň ale nemůžeme balit místo 23.00 ve 2.00 ráno. Skluzy se stávají, známe to a dohodneme se. Ale zbytečná neplánovaná hodinová a větší zpoždění nejsou příjemná pro kapelu ani pro hosty.

Zvuková zkouška (platí pro firemní akce s místním zvukařem): Mějte prosím na paměti, že předpokládáme, že zvukař s předstihem četl stageplan s rozmístěním kapely a technickými požadavky. V momentě, kdy přijedeme na místo a nanosíme věci na podium zvukař musí být připraven s dráty,  mikrofony, postavenými a zapojenými bednami a pouze “zadrátuje” kapelu (ne, aby ještě tahal bedny z dodávky a zdržoval kapelu otázkami kolik je členů, kde kdo stojí a co že to má za kombo a podobně, jak se to občas stane). To je krajně neprofesionální a kapela to nemůže nijak urychlit, protože až po přípravě zvukaře může proběhnout zvuková zkouška – která se udělat musí v rozmezí 20-30 min, kvůli celovečerní pohodě na podiu a zvuku v sále.  Nehodí se zkoušet, když už jsou návštěvníci v sále a lidé čekají na program. Skluz je nepříjemný a způsobil by zbytečný stres nám i Vám.

DJ po kapele: Jasně, chápeme. Dohraje kapela a chcete někoho, kdo by ještě pouštěl hudbu. Děláme to standardně dokud nesbalíme aparaturu (cca 30 min). Ale pokud byste chtěli tančit déle, či do ranního kuropění, doporučuji objednat profesionálního a “čerstvého” DJ :). Svatební hosté mají často svá přání a chodí s mobilem a YouTube, proto je často nejlepší řešení pronajmout si od někoho jiného reprobednu a pouštět si dle vlastního výběru. Navíc ušetříte 🙂