Ženský kalendář – Volume I.

Ženský kalendář – Volume I. (3/12/2015)

MKOCD (template)

Poslechněte si na:

Fyzické podepsané cd k objednání: blackbirdmusic@centrum.cz (Odesíláme na základě závazné objednávky přes zásilkovna.cz)
Koupit v mp3: https://www.supraphonline.cz/album/684947-zensky-kalendar-volume-i

Seznam skladeb:

1 Edita
2 Veronika                                    fotovideo
3 Angelina                                                                     official video
4 Mokrá láska iVana                   fotovideo
5 Lady M                                                                        official video
6 Plamínky                                    fotovideo
7 Tebe nedostanou
8 Ještě jednu šanci                      fotovideo
9. Angelina (english version)                                     official video
10. Lady M (english version)                                     official video

3/12/2015 vyšlo album „Ženský kalendář – Volume I.“… Po dvouletém boji ve stavech střídající radosti a absolutní zmar osamoceného vojáka v poli. Album jednoho chlápka, který do něj dal obrovský kus sebe na pokraji sil, a doufá, že se mu to časem nějak vrátí… Jediné přání – ať se vám moc líbí… :

Tisková zpráva k albu:
Pražský písničkář Jan Vytásek jehož tvorba se pohybuje ve fůzi rocku, popu a prvky amerického country, přichází s originálním konceptuálním albem Ženský kalendář. Skladby jsou inspirované reálnými postavami, nositelkami ženských jmen, z nichž je každému věnována na albu jedna píseň. 12 jmen – 12 písní a nějaké bonusy.
Honza je stejně jako u předchozího alba – kromě jedné skladby – jediným producentem, autorem hudby, textů, aranžmá a sám nahrál velkou část nástrojů. Ke spolupráci získal mnoho talentovaných hudebníků. Hostuje zde např. Norbi Kovács (kytara Ivan Hlas trio), houslistka Helén, foukačkář Martin Linhart a mnoho dalších. Produkce jedné skladby a mixu celé desky se ujal Milan Cimfe ze studia Sono, jehož porfolio obsahuje nespočet úspěšných interpretů a kapel-např. Chinaski, Kabát, Lucie a velké množství dalších.
Videoklip k singlu Lady M, který Honza opět natočil ve vlastní produkci a jehož natáčení provázel celkem neuvěřitelný příběh (k přečtení zde) zaznamenal poměrně slušný úspěch, když jej jen za první měsíc shlédlo přes 5000 diváků. Pro druhý videoklip na singl „Angelina“ se 28.10.2014 v Humpolci sjeli motorkáři z různých klubů z Čech.

Album je své produkční náročnosti rozdělené na Volume I. a Volume II.
Během natáčení vznikl i krátký dokument z úryvků natáčení, zachycující radosti i strasti při natáčení a přibližující divákovi opravdový syrový tvůrčí proces jediného autora, samotného vojáka v poli, se všemi jeho radostmi, bolestmi, splíny, běsy a otlačenými zadnicemi ze sezení na studiové producentské židli…. Točilo se v Honzově studiu Blackbird, které vlastníma rukama sám stavěl přes pět let, ve spolupráci s mobilním studiem oToman Tomáše Nykla, které poskytlo technickou a odbornou zvukařskou spolupráci. Míchal pak Milan Cimfe ve studiu Sono.

„Původně to mělo být jen jednoduché písničkářské album ve stylu kytara a zpěv nebo piano. Ale písně si začaly žít vlastní život a mně pak bylo líto nevyužít jejich potenciál“ říká o albu autor.

Album je žánrově pestré, barevné. Od svižné úvodní akustické skladby přes komorní, hloubavější skladby, řízné rockovky, countryové výlety. Od komorních nálad a nostalgie k veselosti, provokaci a nadsázce. Jde o příjemnou fůzi, která si vybírá ze stylů to hezké a slouží náladě a emocím, které jsou protkané každou skladbou alba. Jan Vytásek je autorem hudby, textu, aranžmá a náhrál sám i velkou část nástojů.

Ženský kalendář – Volume I. obsahuje 8 originálních písní a dva anglické bonusy. 
Album i jednotlivé skladby lze je poslat třeba k svátku, jako dárek nositelkám daných jmen. V české diskografii jde jistě o zajímavý koncept.

front-web

back-web

Recenze:

Časopis Rock&All na obálce s Elvisem vyšlo 26/2/2016

20160226-recenze-Rock.n.All