Lost And Found (2008)

Lost_and_Found_2008

Vydavatel: Good Day Records
Datum vydání: 10.12.2008

Z historie cd:

Kolem roku 2006 jsem už nemohl vydržet tu dlouhou potřebu mít svoje autorské cd. Měl jsem spoustu materiálu, desítky písniček. Když jsme občas někde s kapelou zahráli mojí píseň, nemohl jsem nikoho odkázat na nahrávky. Už odmalička jsem natáčel, a od singlu ‚Přísahám‘ (2001) se pořád hledal sponzor, producent, manažér, protože rozpočet na desku byl obrovský a já ty peníze neměl… Ti se objevili a mizeli, až jsem pochopil, že bych hledal pořád a nic by se asi nezměnilo.

Rozhodl jsem se vzít věci do svých rukou a našel si práci jako hotelový recepční. Mezitím jsem dával dohromady materiál, obcházel různá studia a vydavatelství, hledal správný zvuk a vydělával. V roce 2007 to byl nejprve singl (který mě dostal na mezinárodní festival Carpathia) a po dvou letech, na podzim 2008 jsem dokončil ve vlastní produkci celou desku. Neměl jsem tehdy potuchy o produkci, a jak se věci natáčejí v profi studiu, všechno jsem dělal tak nějak instinktivně, většinu věcí jsem nahrával sám. Asistoval mi Martin Dolejš a později Michal Šenbauer z Českého Srdce. Mezitím jsem našel vydavatele – Good Day Records, který obstaral mašinérii s kódy, výrobou atd… Navrhl jsem obal, který „dotáhla“ Zuzana Mašková a později ho zatraktivněl filmový animátor a režisér (a později i spisovatel) Jan Tománek z AAA Studia. Dostalo se jí i skvělých kmotrů.  A možná se i jednou zaplatí :). Ale největší hodnotu mělo to, že se mi ulevilo. Mohl jsem říci: To jsem já, tohle píšu a tohle jsem udělal… Měl jsem za sebou svůj debut… Cd mělo i své úžasné kmotry. Petera Freestona, se kterým jsem se spřátelil na společném účinkování v Maďarsku (to je jiný příběh) a Petra Jandu. Přispěl i kamarád z „Vlasů“ Martin France a herečka Jitka Asterová.

Oslovená česká média bohužel tehdy album příliš nezajímalo. Komunikoval jsem ale tehdy i s magazínem Music Nashville v USA a Ti mi napsali „až budeš mít kompletní cd, pošli nám ho“… Udělal jsem to a moc nečekal. Ale za nějaký čas přišla skvělá recenze. Zčásti i díky ní následoval slovenský MusicServer, další americké servery a pak se připojil srdcař Petr Korál za Muzikus.cz a po něm i pár českých médií, . (Výběr z recenzí najdete v rubrice „z tisku„). Boom popularity to nebyl, ale dodnes mě těší, že i lidé kteří desku objeví dnes, jí mají rádi. Dodnes mě písničky z ní baví a jsem rád, že nejsem sám… Ostatní je už historie…


Tracklist:

1 Lost And Found                      video
2 Shine Through The Night     video
3 So Little To Long For
4 I Swear To You                        video
5 Book Of My Dreams
6 Foolish Things
7 Taken By A Surprise               video
8 The Day When I Met You
9 One More Chance
10 Lonely Nights
11 Summer Blues
12 Jen málo scházi nám             video
13 Od chvíle co Tě znám            video
14 Přísahám                                  video
15 Bez Tebe noci prázdný jsou

Videoklipy si můžete prohlédnout na mém kanálu YouTube

Re-design obalu 2011 – Jan Tománek – AAA Studio

LAF-cd-front

LAF-cd-front-inside

LAF-cd-front2

LAF-cd-inside1

LAF-cd-inside2

LAF-cd-back