svatby, soukromé a firemní párty

Co si budeme nalhávat… I Sting a jiní borci hrají na soukromých a firemních akcích. A proč ne? Publikum je přece publikum!

Z popisu eventových agentur:

“Mohli jste jej v průběhu let vidět jako frontmana ve skupinách Professor, Lightmotif (který dnes bezesporu patří k nejvyhledávanějším eventovým kapelám v ČR), PartyLeaders a především své domácí sestavy pod značkou Jan Vytásek & Blackbirds, kterou zde nabízíme.
Skladba repertoáru pro veřejné koncerty a festivaly je logicky založená více na vlastních skladbách, z nichž některé posluchači mohli zaznamenat v tradičních médiích.

Repertoár pro párty však zahrnuje mnoho oblíbených coververzí známých světových hitů v prvotřídní kvalitě a osobitém podání. Díky vyjímečnému zabarvení hlasu, rozsahu a charisma patří kromě vlastní tvorby mezi jeho stálice v cover-reperotáru i přední pop-rockové klasiky a některé kousky, které málokdy najdete ve standardním playlistu eventových kapel.
Honza je zkušeným matadorem, který dokáže vycítit, kdy má kapela hrát jemněji a pozná kdy je naopak publikum zralé a připravené a v tu chvíli promění Vaší akci v rockový večírek se vším všudy, který Vám může v podobné kvalitě nabídnout jen pár vybraných skupin v Čechách. Koneckonců, přesvědčte se sami!”


  Soul Asylum  Runaway Train
Wet Wet Wet  Love Is All Around
Jan Vytásek  Lost And Found
Cat Stevens/Mr.Big 
Wild World
  Bryan Adams  
Heaven
Roy Orbison  You Got It
Robbie Williams  Angels
  Elvis Presley  That’s All Right Mamma
Elvis Presley  Good Rocking Tonight
The Beatles  I Saw Her Standing There
Mike And The Mechanics  
Over My Shoulder
Roy Orbison  
Pretty Woman
  Jan Vytásek  
Lady M
  Blue Effect  
Sluneční hrob
Shocking Blue  
Venus
John Lennon  Imagine
Burt Bacharach  Raindrops Keep Falling On My Head
The Beatles And I Love Her
John Denver 
Annie’s Song
  Tom Petty & Heartbreakers  Learning To Fly
Queen  
Crazy Little Thing Called Love
Queen  
I Want To Break Free/Under Pressure
  Creedence Clearwater Revival  
Proud Mary
Morcheeba  
Rome Wasn’t Built In A Day
Tom Jones  
Sex Bomb
  Joe Cocker  
You Can Leave Your Hat On
Tal Bachman/Kurt Nilsen  
She’s So High
Friends Theme – The Rembrandts  
I’ll Be There For You
  Bruce Springsteen/Patti Smith  
Because The Night
Benny E. King  
Stand By Me
The Animals  
The House Of Rising Sun
  Jan Vytásek  Angelina
  The Monkees 
 I’m A Believer
Bryan Adams 
 Run To You
Midnight Oil  
Beds Are Burning
  R.Orbison/C.Lauper 
 I Drove All Night
  Jan Vytásek  
Shine Through The Night
  Jan Vytásek  
Přísahám /I Swear To You
Whitesnake 
 Is This Love
  Bryan Adams 
 Everything I Do I Do It For You
Oasis  
Wonderwall
  Jan Vytásek  
Zadaná (tahle na svatbách hodně frčí :))
Soul Sisters  
The Way To Your Heart
  U2  
With Or Without You
  Bryan Adams  
Summer Of ’69
Bonnie Tyler/Rod Stewart 
 It’s A Heartache
Tom Petty & The Heartbreakers 
 I Won’t Back Down
Tom Petty & The Heartbreakers 
 Free Falling
Whitesnake  
Here I Go Again
  Queen  
Love Of My Life
Creedence Clearwater Revival  
Have You Ever Seen The Rain
Queen  We Are The Champions
Lou Reed  
Perfect Day
Toto je výběr repertoáru kapely. Honza má ale v repertoáru sám desítky, stovky věcí, např. od Beatles, Bryana Adamse, Bon Jovi, Queen, Creedence Clearwater Revival, no prostě rockových klasik a na požádání může zahrát některé věci sám s kytarou!
  Podívejte se na Honzův YouTube Profil!
  sledujte web stránky
  sledujte facebook


OBECNĚ POKLÁDANÉ OTÁZKY – ABY VAŠE AKCE PROBĚHLA CO NEJVÍCE K OBOUSTRANNÉ POHODĚ A SPOKOJENOSTI – ANEB JAK SI NEZKAZIT SVATBU, SOUKROMÝ ČI FIREMNÍ VEČÍREK:

Prostor: Pořadatelé, prosím pamatujte, že minimální potřebný prostor pro kapelu je 4x3m.
Do menšího prostoru se i při nejlepší vůli nevejdeme a mohou nastat zbytečné komplikace s místem.

Noční klid: Dále si prosím ověřte, zda-li je na místě možné hrát po 22.00. Správci či majitelé Vám občas s vidinou výdělku vše odsouhlasí a pak nedodržují. Není pak příjemné kapele a především návštěvníkům akce, když v posledních setech, kdy atmosféra vrcholí, chodí kolem vynervovaný vedoucí objektu, každému vypráví, že on je majitel, že on rozhoduje a chce kapelu ztišit na minimum, čímž “spadne řemen”. . A místo kapely jsou slyšet především bicí, které se nedají ztišit, protože jsou akustické…
Hrajeme přiměřeně místu, přizpůsobíme se, ale chceme především, abyste si to užili!

Hlasitost: Hosty a především seniory kteří si chtějí povídat prosím neusazujte před reproduktor :). První sety jsou jemné, seznamovací a počítají s tím, že si hosté chtějí povídat. Nejsme sice metalová kapela, ale přeci jen nejsme ani jazzové trio, postupně přidáváme na intenzitě a víme, že starší posluchači jsou na hlasitost citlivější. I přes naší snahu by to mohlo zpočátku trochu vadit. Ani spící mimino v kočárku není nejideálnější nápad 🙂

Od kdy do kdy: Ze zkušenosti víme, že po obřadu a odpoledni se lidé sejdou u stolu a chtějí si povídat. Dejte jim alespoň dvě hodiny na povídání. Kapelu poté přivítají s větším nadšením. Bývá lepší udělat hudební vstupy 3×45 (popřípadě 4×45) v pozdější době (cca 20-21.00) kdy už lidé chtějí tančit a bavit se. Navíc vědomí toho, že kapela tam není celý den k dispozici je podvědomě donutí si jí více užít. Je to na Vás a Vašem programu, ale za nás ideálně doporučení cca 20-23.00 🙂

Písně na přání (platí pro svatby): Obecně písně na přání nenacvičujeme. Leda, pokud to zkonzultujeme a píseň trochu známe, nebo se nám líbí a podobně, ale spíše ne. Vím, že to občas kapely nabízejí, ale nám záleží na co nejlepším provedení a to zabere opravdu hodně času, zkoušení navíc a v kvapu sezóny není bohužel kdy. Rádi Vám jí ale pustíme z naší aparatury pokud si jí přinesete na flash disku nebo nám jí pošlete s předstihem e-mailem!

Hraní ve venkovních prostorách: Rádi Vám zahrajeme za přijatelného počasí venku (v létě je to oboustranně vítané, neboť v prvních hudebních blocích lidé nevědí, čemu dají přednost-zda kapele, či sluníčku na trávě a mají zbytečné dilema :). Pamatujte ale, že na podiu je drahé vybavení, kterému nedělá dobře déšť. Proto musí být vždy alespoň pod střechou párty stanu či jiného štítu před deštěm (ne, slunečníky Radegast, či Gambrinus vážně nestačí :).

Přesuny: Pokud je předem dohodnuté hraní uvnitř a Vy to chcete na místě změnit, je to ok. Ale pokud se ochladí či začne pršet, není časově možné vybavení přesouvat a znovu “zadrátovat”. Navíc se nepřirozeně přeruší běh večera a je to pak otravné pro Vás i pro nás.

Prodlevy (platí pro svatby): Jasně, je to svatba a každý chce mít proslov, či připravit bohatou tombolu a zábavné vložky. Ale prosím zkuste zorganizovat program tak, aby se vložky střídaly s kapelou, protože Vás nechceme ošidit a chceme odehrát program v dohodnuté délce. Zároveň ale nemůžeme balit místo 23.00 ve 2.00 ráno. Případné skluzy se stávají, známe to a dohodneme se. Ale zbytečná hodinová zpoždění a více nejsou příjemná pro kapelu ani pro hosty.
Zvuková zkouška (platí pro firemní akce s místním zvukařem): Mějte prosím na paměti, že předpokládáme, že zvukař četl stageplan s rozmístěním kapely a technickými požadavky. V momentě, kdy přijedeme na místo a nanosíme věci na podium zvukař musí být připraven s dráty,  mikrofony, postavenými a zapojenými bednami a pouze “zadrátuje” kapelu (ne, aby od základu stavěl aparát, jak se to občas stane), protože až poté může proběhnout zvuková zkouška-která se udělat musí v rozmezí 20-30 min, kvůli celovečerní pohodě na podiu a zvuku v sále. Nehodí se zkoušet, když už jsou návštěvníci v sále a čekají na program. Skluz je nepříjemný a způsobil by zbytečný stres nám i Vám.
DJ po kapele: Jasně, chápeme. Dohraje kapela a chcete někoho, kdo by ještě chvíli pouštěl hudbu. Děláme to standardně dokud nesbalíme aparaturu (cca 30 min), ale jasně, že občas chcete déle. Ale po celovečerním hraní a stěhování jistě pochopíte, že maximální doba setrvání a pouštění písní na přání je 3 hodiny po skončení produkce. Nejsme však moderátoři ani DJ, pouze pouštíme písničky.
Pokud byste chtěli tančit déle, či do ranního kuropění, doporučuji objednat profesionálního a “čerstvého” DJ 🙂
Co pouští DJ?:  DJ playlist vybraný není. Hrajeme spíše mix pop rock, dle nálady. Často dostaneme flash disk s oblíbenými písněmi páru, které chtějí slyšet a promixuji je s tím co občas pouštíme. Nebo – pokud mají lidé zvláštní přání a na místě je internetové připojení – píseň zkusíme najít v počítači a pokud jí nemáme, jednoduše zalistujeme na YouTube.