Ženský kalendář – Volume I.

Ženský kalendář – Volume I. (3/12/2015)

MKOCD (template)

Seznam skladeb:

1 Edita
2 Veronika
3 Angelina                                 video
4 Mokrá láska iVana
5 Lady M                                   video
6 Plamínky (Pavlám, které neznám)             video
7 Tebe nedostanou
8 Ještě jednu šanci
9. Angelina (english version)     video
10. Lady M (english version)

3/12/2015 vyšlo album “Ženský kalendář – Volume I”… Po dvouletém boji ve stavech střídající radosti a absolutní zmar osamoceného vojáka v poli. Album jednoho chlápka, který do něj dal obrovský kus sebe na pokraji sil, a doufá, že se mu to časem nějak vrátí… Jediné přání – ať se vám moc líbí… :

Tisková zpráva k albu:
Pražský písničkář Jan Vytásek jehož tvorba se pohybuje ve fůzi rocku, popu a prvky amerického country, přichází s originálním konceptuálním albem Ženský kalendář. Skladby jsou inspirované reálnými postavami, nositelkami ženských jmen, z nichž je každému věnována na albu jedna píseň. 12 jmen – 12 písní a jedna bonusová pro všechny. Nádavkem pak i dva nevydané singly.
Honza je stejně jako u předchozího alba – kromě jedné skladby – jediným producentem, autorem hudby, textů, aranžmá a sám nahrál velkou část nástrojů. Ke spolupráci získal mnoho talentovaných hudebníků. Hostuje zde např. Norbi Kovács (kytara Ivan Hlas trio), houslistka Helén, foukačkář Martin Linhart a mnoho dalších. Produkce jedné skladby a mixu celé desky se ujal Milan Cimfe ze studia Sono, jehož porfolio obsahuje nespočet úspěšných interpretů a kapel-např. Chinaski, Kabát, Lucie a velké množství dalších.
Videoklip k singlu Lady M, který Honza opět natočil ve vlastní produkci a jehož natáčení provázel celkem neuvěřitelný příběh (k přečtení zde) zaznamenal poměrně slušný úspěch, když jej jen za první měsíc shlédlo přes 5000 diváků. Pro druhý videoklip na singl „Angelina“ (březen) se v Humpolci sjeli motorkáři z různých klubů z Čech. Album je své produkční náročnosti rozdělené na Volume I. a Volume II.
Na křtu alba bude představen i dokument z úryvků natáčení, zachycující radosti i strasti při natáčení a přibližující divákovi opravdový syrový tvůrčí proces jediného autora, samotného vojáka v poli, se všemi jeho radostmi, bolestmi, splíny, běsy a otlačenými zadnicemi ze sezení na studiové producentské židli…. Točilo se v Honzově studiu Blackbird, které vlastníma rukama sám stavěl přes pět let, ve spolupráci s mobilním studiem oToman Tomáše Nykla, které poskytlo technickou a odbornou zvukařskou spolupráci. Míchalo se pak ve studiu Sono.
Původně to mělo být jen jednoduché písničkářské album ve stylu kytara a zpěv nebo piano. Ale písně si začaly žít vlastní život a mně pak bylo líto nevyužít jejich potenciál“ říká o albu autor.
Album je žánrově pestré, barevné. Od svižné úvodní akustické skladby přes komorní, hloubavější skladby, řízné rockovky, countryové výlety. Od komorních nálad a nostalgie k veselosti, provokaci a nadsázce. Jde o příjemnou fůzi, která si vybírá ze stylů to hezké a slouží náladě a emocím, které jsou protkané každou skladbou alba. Jan Vytásek je autorem hudby, textu, aranžmá a náhrál sám i velkou část nástojů.

Ženský kalendář – Volume I. obsahuje 8 originálních písní a dva anglické bonusy,
které jistě mají i komerční potenciál. Album i jednotlivé skladby lze je poslat třeba k svátku, jako dárek nositelkám daných jmen. V české diskografii jde jistě o zajímavý koncept. Navíc jeho žánrová a obsahová pestrost dává tušit, že si v něm jistě najde každý ten svůj příběh či oblíbený hit. Písně znějí skvěle i v živém podání a celé album má proto velký potenciál oslovit široké spektrum posluchačů.

front-web

back-web

 

Recenze:

Časopis Rock&All na obálce s Elvisem vyšlo 26/2/2016

20160226-recenze-Rock.n.All

BUDE NÁSLEDOVAT – VOLUME II. a songy:
7 Týna
8 Já Tě ztrácím
9 Andrea
10 Pro Elišku
11 Nikola Tesla
12 Zadaná (Radana)

Here We Are
Na houpačce
Thinking Of You